Atrakcje

 


Polecamy serdecznie biuro turystyki Perełka

www.perelka-turystyka.com.pl

 

Atrakcje w okolicy Paprotek oraz stoki narciarskie

 1. Jezioro Bukówk oraz ścieszka pieszo rowerowa dzięki której można obejść całe jezioro w okół. Cieżka zaczyna się zaraz za naszym płotem:)
 2. Ścianki wspinaczkowe na Górze Zadzierna:Zlepieńcowa Zadzierna góruje nad pozostałymi wychodniami skalnymi na grzbiecie wzniesienia o tej samej nazwie. Na jej nasłonecznionych ścianach o wystawie zachodniej oraz północnej i mierzących ponad 20 metrów wysokości, znajdziemy 6 linii o trudnościach od III do VI.1 oraz trudniejszy projekt.(https://topo.wspinka.org/zadzierne-skaly/zadzierna)
 3. Spękane Skały-U podnóża wzgórza Stróża o wysokości 711 m n.p.m., pomiędzy miejscowościami Miszkowice i Jarkowice (gmina Lubawka, powiat kamiennogórski) można znaleźć zgrupowanie wychodni skalnych zwanych Spękane Skały

 4. Święta Góra – wzniesienie w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w Górach Kruczych

 5. Rezerwat przyrody Kruczy Kamień-skalny rezerwat przyrody nieożywionej, w południowo-zachodniej Polsce w Górach Kamiennych, w Sudetach Środkowych, województwo dolnośląskie
 6. Polska Góra – góra w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Kamiennych, w paśmie Gór Kruczych. Góra położona jest około 3 km na południe od centrum miejscowości Lubawka, w zachodniej części Gór Kruczych, po wschodniej stronie od granicy polsko-czeskiej.
 7. Diabelska Maczuga – maczuga skalna zbudowana z piaskowca ciosowego, wieku kredowego o wysokości 8 metrów, zwana Diabelską lub Czarcią Maczugą znajdująca się w Gorzeszowie.
 8. Gorzeszowskie Skałki lub Głazy Krasnoludków – skupisko skał piaskowcowych na północnej krawędzi Zaworów w Górach Stołowych, w Sudetach Środkowych, w południowo-zachodniej Polsce
 9. Rezerwat przyrody „Głazy Krasnoludków" – rezerwat przyrody nieożywionej w południowo-zachodniej Polsce, w woj. dolnośląskim, na terenie gminy Kamienna Góra. Rezerwat położony jest w Zaworach – północno-zachodniej części Gór Stołowych, w Sudetach Środkowych, na zboczu zalesionego wzniesienia, nad potokiem Jawiszówka, około 2,0 km na południowy zachód od Gorzeszowa
 10. Róg - szczyt o wysokości 715 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów. Góra położona jest około 2,2 km na północny wschód od granic miejscowości Chełmsko Śląskie. 
 11. Czartowskie Skały w Różanej - jedna z najbardziej znanych grup skalnych w Zaworach jak również w gminie Mieroszów. Zaliczały się do najciekawszych atrakcji turystycznych już w okresie międzywojennym - już wtedy zostały uznane za pomnik przyrody.
 12. Mini zoo w Łącznej
 13. Sztolnia Arado w Kamiennej Górze-Niewielkie miasto na Dolnym Śląsku - Kamienna Góra, kryje w sobie wiele tajemnic. Tajemnic z okresu II wojny światowej. To tutaj w podziemiach mieściło się ściśle tajne Laboratorium Hitlera oraz podziemne hale Kompleksu Arado, mające produkować części do samolotów oraz materialy na potrzeby przemysłu zbrojeniowego.
 14. Kolorowe Jeziorka w Wieściszowicach rozlewające się na obszarze Rudaw Janowickich, niedaleko Rudawskiego Parku Krajobrazowego, to ciekawe zbiorniki znajdujące się na trzecim miejscu cudów Polski. Można je odnaleźć w niewielkich Wieściszowicach, na północny zachód od Kamiennej Góry, na Dolnym Śląsku.
 15. Rudawski Park Krajobrazowy znajduje się na Dolnym Śląsku, na obszarze Rudaw Janowickich, pomiędzy Kowarami, Kamienną Górą, Karpnikami i Janowicami Wielkimi.
 16. Rynek w Kamiennej Górze to prostokątny plac otoczony zabytkowymi kamieniczkami. Pośrodku są ustawione ławeczki i klomby. Co ciekawe na Rynku nie ma Ratusza, stoi on około 400 m dalej. To taki ewenement wśród miast Dolnego Śląska.
 17. Starościńskie Skały to ciekawa grupa skał granitowych w Rudawskim Parku Krajobrazowym niedaleko Kamiennej Góry.

  Starościńskie Skały leżą w masywie Janowickiego Grzbietu z ogromnym blokiem sklanym o nazwie Lwia Góra (718 m n.p.m.). Po wejściu na szczyt zobaczymy zachwycającą grupę skałek o wysokości ponad 120 m.

 18. Trójgarb i Wieża Widokowa
 19. Skalne Miasto (Adršpašskoteplické skály lub Adršpašsko-teplické skály) to fantastyczny kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Co roku liczni turyści przechodzą po wyznaczonych szlakach i napawają się widokiem niezwykłych ostańców wznoszących się ku niebu i pokrytych lasem.

Zapraszamy na Ferie zimowe 2022

Najbliższe stoki narciarskie :

Superstacja CZARNÓW-SKI- 14 min drogi

Lubawski stok narciarski- 13 min drogi

"Stok Karpatka" - 35 min drogi

Stacja Nasciarska WInterpol- Karpacz Biały Jar- 38 min drogi

Stacja narciarska Dzikowiec- 38 min drogi

Horní Malá Úpa 130, 542 27 Malá Úpa, Czechy-20 min drog